б) (4,2 : 1,2 - 1,05) * 1,6.

+3
Ответы (2)
  1. 2 мая, 06:55
    0
    1) 4,2:1,2=42:12 = 3,5

    2) 3,5-1,05=2.45

    3) 2,45*1,6=3,92
  2. 2 мая, 07:52
    0
    (4,2 : 1,2 - 1,05) * 1,6 = 3,92