Решите уравнение:

1) - 2x+7x=-10

2) - 3y (4y-2) = 0

3) - (x+6) + 3 * (x+2) = 0

4) 2 * (y-9) - 5 * (y-3.6) = 27

+5
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 01:30
    0
    1) 5 х=-10

    х=-2

    2) - 3 у=0 или 4 у-2=0

    у=0 4 у=2

    у = 0,5

    3) - х+6+3 х+6=0

    2 х=-12

    х=-6

    4) 2 у-18-5 у+18=27

    -3 у=27

    у=-9