8 / 17 * 3 2/5 : 11/12 * 2 1/5 : 4/9

+1
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 15:22
    0
    8/17 * 3 2/5 : 11/12 * 2 1/5 : 4/9 = 8 16/25

    1) 8/17 * 3 2/5 = 8/17 * 17/5 = 8/5

    2) 8/5 : 11/12 = 8/5 * 12/11 = 96/55

    3) 96/55 * 2 1/5 = 96/55 * 11/5 = 96/25

    4) 96/25 : 4/9 = 96/25 * 9/4 = 216/25 = 8 16/25