Выполнил действия (3/8-1/9) + 25/36

+4
Ответы (2)
  1. 19 октября, 18:51
    0
    (3/8-1/9) - 25/36 = (27/72-8/72) - 25/36=

    19/72-25/36=19/72-50/72=-31/73
  2. 19 октября, 19:45
    0
    Под общий знамен (27-8) / 72+50/72 = (19+50) 72 = 69/72=23/24