Вычисли 7*80*10+735289 (39457+10543) : 1000, 1 000 000-360:9*1000, (648230 - 394800 - 253430) * 100"

+3
Ответы (1)
  1. 21 июня, 18:35
    0
    7*80*10+735289 = 7*800+735289 = 5600 + 745 289=740 889

    (39 457+10 543) : 1000 = 50 000 : 1000 = 50

    1000 000 - 360:9*1000=1000000 - 40*1000=1000 000 - 40 000 = 960 000

    (648230-394800-253430) * 100 = (253430 - 253430) * 100 = 0*100=0