2 1/6*6

(5/12+1 1/3) * 3

3 3/14*7/9-2 3/14*7/9

4 4/9*5/8+5/8*3 5/9

+5
Ответы (1)
  1. 11 июня, 02:30
    0
    2 1/6*6=13/6*6=13

    (5/12+1 1/3) * 3 = (5/12 + 1 4/12) * 3=1 9/12*3=1 3/4*3=7/4*3=21/4=5 1/4=5,25

    3 3/14*7/9-2 3/14*7/9=7/9 (3 3/14-2 3/14) = 7/9*1=7/9

    4 4/9*5/8+5/8*3 5/9=5/8 (4 4/9+3 5/9) = 5/8*8=5