Упростите выражение

а) 2 а+612+7 а+324 в) 38+5 а+75+6 а

б) 12 у+29 у+781+219 г) 612-212+7 м+3 м

+1
Ответы (2)
  1. 21 января, 14:43
    0
    А) 9 (а+104)

    б) 40 (у+25) + у

    в) 11 (а+10) + 3

    г) 10 (40+м)
  2. 21 января, 16:04
    0
    2 а+612+7 а+324=9 а+936

    12 у+29 у+781+219 = 41 у+1000

    38+5 а+75+6 а=113+11 а

    612-212+7 м+3 м=400+10 м