57.4:4+1 1/6:4 2/3 - (2.7+5 1/20) * 0.8/2 1/5 - (1 2/3+1/5)

+2
Ответы (1)
  1. 18 июня, 21:06
    0
    57.4:4+1 1/6:4 2/3 - (2.7+5 1/20) * 0.8/2 1/5 - (1 2/3+1/5) =

    14,35+7/6:14/3 - (2.7+5,05) * 0.8 / 11/5 - (1 10/15+3/15) =

    14,35+7/6*3/14-7,75*0.8*5/11-1 13/15=

    14,35+7/2*1/14-31/11-1 13/15=

    14,35+1/2*1/2-2 9/11-1 13/15=

    14,35+1/4-2 135/165-1 143/165=

    14,35+0,25-3 278/165=14,6-4 113/165=

    =10,6-113/165=10 6/10-113/165=10 3/5 - 113/165=10 99/165-113/165=10-14/165

    =9 151/165