Разложите на множители: 16y2-24y+9

+3
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 10:52
    0
    16 у2-24 у+9=0

    Д=576-576=0

    y=24+0/32=0,75

    16y2-24y+9=16 (y-0,75) (y-0,75)

    2 способ

    16 у2-24+9 = (4 у-3) ^2

    4 у-3=0

    у=0,75

    16y2-24y+9=16 (y-0,75) (y-0,75)