4/5+2/3; 5/6+7/9; 3/4-1/6; 7/8-5/6

+5
Ответы (1)
  1. 9 июня, 22:43
    0
    4/5+2/3=12/15+10/15=22/15=1 7/15

    5/6+7/9=15/18+14/18=29/18=1 11/18

    3/4-1/6=9/12-2/12=7/12

    7/8-5/6=21/24-20/24=1/24