1) 25^1,5 + (0,25) ^-0,5-81^0,75

2) 16^5/4 - (1/9) ^-1/2+27^2/3

3) (72^2/3) ^1/2*36^1/6:2^4:3

+3
Ответы (1)
  1. 27 ноября, 12:21
    0
    1) 5^3 + 4^ (1/2) - 9^ (1,5) = 125 + 2 - 3^3 = 127 - 27 = 100;

    2) 2 ^5 - 9^ (1/2) + 3^2 = 32 - 3 + 9 = 38;

    3)