14 м-50 дм 20 м-5 дм 38 м-2 м4 дм 15 м-7 м8 дм виконати

+2
Ответы (1)
  1. 15 марта, 03:36
    0
    14 м-50 дм (5 м) = 9 м

    20 м-5 дм (0,5 м) = 19,5 м

    38 м-2 м4 дм (2,4) = 25,6 м

    15 м-7 м8 дм (7,8 м) = 7,2 м