100000-7245*4+9754=?

100000+82056/4-7109=?

+1
Ответы (1)
  1. 20 июня, 14:58
    0
    100 000 - 7 245 * 4 + 9 745 = 71 965

    1) 7 245 * 4 = 28 980

    2) 100 000 - 28 980 = 71 020

    3) 71 020 + 9 745 = 71 965

    100 000 + 82 056 : 4 - 7 109 = 113 405

    1) 82 056 : 4 = 20 514

    2) 100 000 + 20 514 = 120 514

    3) 120 514 - 7 109 = 113 405