7.72*2.25-4.06: (0.824+1.176) - 12.423

+5
Ответы (1)
  1. 6 марта, 03:52
    0
    7,72 * 2,25 - 4.06 : (0,824 + 1,176) - 12,423 = 2,917

    1) 0,824 + 1,176 = 2,000 = 2

    2) 7,72 * 2,25 = 17,3700 = 17,37

    3) 4,06 : 2 = 2,03

    4) 17,37 - 2,03 = 15,34

    5) 15,34 - 12,423 = 15,340 - 12,423 = 2,917