Перетворення: cu-cuo-cu (no3) 2-cu (oh) 2-cuo-cucl2-fecl2=nacl-agcl

+3
Ответы (1)
  1. 4 марта, 06:24
    0
    2Cu + O2 = 2CuO

    CuO + 2HC1 (разб.) = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2NaOH (разб.) = Cu (OH) 2↓ + 2NaCl

    Cu (OH) 2 = CuO + H2O

    CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O