N2-NH3-NO2-HNO3-Cu (NO3) 2

+2
Ответы (1)
  1. 24 марта, 11:42
    0
    N2+3H2=2NH3

    4NH3 + 7O2 = 4NO2 + 6H2O

    2NO2+H2O=HNO3+HNO2

    Cu (OH) 2+HNO3=Cu (NO3) 2+2H2O