Експерементально Осушествить переобоазование: купрум (2) оксид - купрум (2) хлорид - купрум (2) гидроксид

+2
Ответы (1)
  1. 16 января, 00:49
    0
    CuO >> CuCl2 >> Cu (OH) 2

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2NaOH = Cu (OH) 2 + 2NaCl