Какова масса 0,1 моль карбоната калия?

+2
Ответы (1)
  1. 23 марта, 14:28
    0
    N = 0,1 (моль)

    M (K2CO3) = 2*39+12 + 3*16 = 138 (г/моль)

    m = n*M = 0.1*138 = 13.8 (г)