H20-o2-so2-so3-h2so4-k2so4-baso4

+4
Ответы (1)
  1. 19 августа, 20:33
    0
    2H2O (t) = 2H2 + O2

    S + O2 = SO2

    2SO2 + O2 = 2SO3

    SO3 + H2O = H2SO4

    H2SO4 + 2K = K2SO4 + H2

    K2SO4 + Ba (OH) 2 = 2KOH + BaSO4.