Решить цепочку

Na-NaOH-NaCl-NaKSO4-Na2SO4-NaI-NaOH

+5
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 12:17
    0
    2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

    2NaOH + MgCl2 = Mg (OH) 2 + 2NaCl

    NaCl + H2SO4 = NaHSO4 + HCl

    NaHSO4 + NaOH = Na2SO4 + H2O

    Na2SO4 + 2HI = 2NaI + H2SO4

    2NaI + Ba (OH) 2 = BaI2 + 2NaOH