Al-Al2 (SO4) 3-> Al (OH) 3-> AlCl3->Na[Al (OH) 4]

+3
Ответы (1)
  1. 5 февраля, 20:33
    0
    2Al + 3H2SO4 = Al2 (SO4) 3 + 3H2

    Al2 (SO4) 3 + 6NaOH = 2Al (OH) 3 + 3Na2SO4

    Al (OH) 3 + 3KCl = AlCl3 + 3KOH

    AlCl3 + 4NaOH (k.) = Na[Al (OH) 4] + 3NaCl