NaSO4-->H2SO4-->NaCl-->NaNO3

Ba (OH) 2-->BaCl2-->Ba (NO3) - - >KNO3

+4
Ответы (1)
  1. 15 февраля, 22:33
    0
    1) 3Na2SO4 + 2H3PO4 = 2Na3PO4 + 3H2SO4

    2) NaCl + HNO3 = NaNO3 + HCl

    1) Ba (OH) 2 + 2NaCl = BaCl2 + 2NaOH

    2) BaCl2 + 2KNO3 = Ba (NO3) 2 + 2KCl

    3) Ba (NO3) 2 + 2K = 2KNO3 + Ba