Вычислите число молекул 0,25 моль карбоната калия K2CO3

+2
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 18:53
    0
    N=0.25 (моль)

    N=Na*n, где Na - число Авагадро = 6.02*10^23 (г/моль)

    N=0.25*6.02*10^23=1.51*10^23 (молекул)