1) CaCl2+Na3PO4

2) Ba (OH) 2+K3PO4

+5
Ответы (1)
  1. 27 января, 23:55
    0
    3CaCl2+2Na3PO4=Ca3 (PO4) 2+6NaCl

    3Ba (OH) 2+2K3PO4 = Ba3 (PO4) 2+6KOH