Дано: m (NaOH) = 8 гр

+HCL

m (NaCl) = ?

+2
Ответы (1)
  1. 13 августа, 09:23
    0
    NaOH + HCl ⇒ NaCl + H2O

    n (NaOH) = 8/40 = 0.2 моль

    n (NaOH) = n (NaCl)

    m (NaCl) = 0.2*58 = 11.6 г