Метилпропен

1) + h2

2) + hbr

3 + br2

4) Полимеризация

+4
Ответы (1)
  1. 9 декабря, 13:23
    0
    СН3-С (СН3) = СН2 + H2 = > CH3-CH (CH3) - CH3

    CH3-C (CH3) = CH2 + HBr = > CH3-C (CH3) (Br) - CH3

    CH3-C (CH3) = CH2 + Br2 = > CH3-C (CH3) (Br) = CH2Br

    n (CH3-C (CH3) = CH2) = > (-CH2-CH (CH3) - CH2-) n