Дано m (Na) = 92 m (S) = 48 г m (Na2S)

+4
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 20:19
    0
    VNa=92/23·2=2mol-isbytok

    vS=48/32=1.5mol

    48g xg

    2Na+S = Na2S

    32g 78g

    x=48·78/32=117g