Определите массу 17,92 л (н. у) хлора

+4
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 17:48
    0
    M (CL2) / M (CL2) = V (CL2) / Vm, M (CL2) = 71g/mol, Vm=22.4 L/mol

    m (CL2) = M (CL2) * V (CL2) / Vm=71*17.92 / 22.4=56.8 g

    ответ 56.8 г