Решить цепочки: Cu-CuO-CuCl2-Cu (OH) 2-CuO-CuSO4 и AlCl3-Al (OH) 3-Al2O3-Al2 (SO4) 3-Al (OH) 3

+4
Ответы (1)
  1. 4 октября, 16:47
    0
    2Cu+O2=2CuO, CuO + 2NaCl=CuCl2 + Na2O, CuCl2 + 2NaOH = Cu (OH) 2, Cu (OH) 2 = CuO + H2O, CuO + H2SO4 = CuSO4 + H2O

    AlCl3 + 3NaOH = Al (OH) 3 + NaCl, 2Al (OH) 3 = Al2O3 + 3H2O, Al2O3 + 3H2SO4 = Al2 (SO4) 3 + 3H2O, Al2 (SO4) 3 + 6NaOH = 2Al (OH) 3 + 3Na2SO4