Ag-Ag2O3-AgNO3-Cu (NO3) - Cu (OH) 2-Cuo-Cu-CuCl2

+1
Ответы (1)
  1. 4 октября, 05:15
    0
    4Ag+O2=2Ag2O

    Ag2O+2HNO3=2AgNO3+H2O

    2AgNO3+CuCl2=2AgCl (осадок) + Cu (NO3) 2

    Cu (NO3) 2+Ca (OH) 2=Cu (OH) 2 (осадок) + Ca (NO3) 2

    Cu (OH) 2=CuO+H2O

    CuO+H2=Cu+H2O

    Cu+Cl2=CuCl2