Mg-MgO-MgCl2-MgCO3-Mg (NO3) 2;

Ba-Ba (OH) 2-BaCO3-BaO-BaSO4.

+5
Ответы (1)
  1. 6 июня, 12:10
    0
    2Mg+O2=2MgO

    MgO+2HCl=MgCl2+H2O

    MgCl2+K2CO3=MgCO3+2KCl

    MgCO3+2HNO3=Mg (NO3) 2+H2O+CO2