S->So2->So3->H2SO4->BaSO4->CaSO4

+2
Ответы (1)
  1. 13 января, 21:23
    0
    S+O2=SO2

    2SO2+O2=2SO3

    SO3+H2O=H2SO4

    H2SO4+K2O=K2SO4+H2O

    K2SO4 + Ba (OH) 2 = BaSO4 + 2KOH