Определите количество вещества карбон (IV) оксида масой 107,8 г

+2
Ответы (1)
  1. 21 июля, 09:05
    0
    Дано: Решение:

    m (CO2) = 107,8 г n (CO2) = m (CO2) / Mr (CO2) = 107,8 / 44 = 2,45 моль

    Mr (CO2) = 44 г/моль

    Найти:

    n (CO2) = ?