C2H2-->C2H4-->C2H5OH

+4
Ответы (2)
  1. 25 февраля, 16:14
    0
    C2H2 + H2 = (катализатор Ni, t) = C2H4

    C2H4 + H2O = (катализатор H2SO4, t) = C2H5OH
  2. 25 февраля, 16:24
    0
    C2H2+H2=C2H4

    C2H4+H2O = (t°, H2SO4) C2H5OH