Alcl3-al (oh) 3-al2o3-al (so4) 3al (oh) 3-al (oh) 2cl

+1
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 22:44
    0
    AlCl3+3H2O=Al (OH) 3 (осадок) + 3 HCl

    2Al (OH) 3=Al2O3+3H2O

    Al2O3+3H2SO4=Al2 (SO4) 3 + 3H2O

    Al2 (SO4) 3+6H2O=2Al (OH) 3 (осадок) + 3H2SO4

    Al (OH) 3+HCl=Al (OH) 2Cl+H2O