Помогите

1) CH2=CH2+[O]+H2O=

+4
Ответы (1)
  1. 1 декабря, 20:45
    0
    3 СH2=CH2 + 2KMnO4 + 4H2O = 3 СH2 (OH) - CH2 (OH) + 2KOH + 2MnO2

    Или:

    CH2=CH2+[O]+H2O = СH2 (OH) - CH2 (OH)