NaH2PO4→H3PO4→CA3 (PO4) 2

+3
Ответы (1)
  1. 22 мая, 14:11
    0
    NaH2PO4+NaOH=Na2HPO4 Na2HPO4+NaOH=Na3PO4 2Na3PO4+3CaCl2=Ca3 (PO4) 2+6NaCl Ca3 (PO4) 2+3H2SO4=3CaSO4+2H3PO4 2H3PO4+3ZnO=Zn3 (PO4) 2+3H2O