Определите число атомов натрия в 10.6 г карбоната натрия

+1
Ответы (1)
  1. 28 октября, 18:20
    -1
    Дано

    m (Na2CO3) = 10.6g

    N (ат) - ?

    Решение

    N = (m/M) * n (ат) * N (A), М (Na2CO3) = 206g/mol, n (at Na2CO3) = 6 at, N (A) = 6.02*10^23

    N = (10.6/206) * 6*6.02*10^23=1.86*10^23 at

    ответ 1.86*10^23 атомов