Дар натичаи пурра сухтани 20 л этан чан литр гази капбонат хосил мешавад

+5
Ответы (1)
  1. 24 марта, 04:13
    0
    Дано

    V (C2H6) = 20L

    найти V (CO2) - ?

    решение

    20 л Хл

    2 С2 Н6 + 7 О2 - - >4CO2 + 6H2O

    2*22.4 4*22.4

    так как даны литры, то Vн. у = 22.4 л

    составляем пропорцию

    20/44.8 = х/89.6 х=40 л

    ответ 40 л