Цепочку превращений

с2 н4 - с2 н6 - со2

+2
Ответы (2)
  1. 7 июля, 01:21
    0
    C2H4+H2=C2H6

    2C2H6+7O2=4CO2+6H2O
  2. 7 июля, 01:23
    0
    C2H4+H2=C2H6

    2C2H6+7O2=4CO2+6H2O