Al-aloh3-alcl3-al (oh) 3-al2o3

+2
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 21:55
    0
    Al + 3 H2 O = Al (OH) 3↓

    Al (OH) 3 + 3HCl = AlCl3 + 3H2O

    AlCl3+3NaOH==Al (OH) 3+3NaCl

    2Al (OH) 3=Al2O3+3H2O