Осуществите превращение Al - Al2S3 - Al (OH) 3 - Al (NO3) 3

+4
Ответы (1)
  1. 31 июля, 09:21
    0
    2Al + 3S = Al2S3

    Al2S3 + 6H2O = 2Al (OH) 3 + 3H2S

    Al (OH) 3 + 3HNO3 = Al (NO3) 3 + 3H2O