H2 → HCl → NaCl → Na2SO4 → BaSO4

+1
Ответы (2)
  1. 15 мая, 09:16
    0
    H2+Cl2=2HCl

    HCl+NaOH=NaCl+H2O

    2NaCl+H2SO4=2HCl+Na2SO4

    Na2SO4+Ba (OH) 2=2NaOH+BaSO4
  2. 15 мая, 10:19
    0
    H2+Cl2=2HCl HCl+NaOH=NaCl+H2O 2NaCl+H2SO4=Na2SO4+2HCl Na2SO4+Ba (OH) 2=BaSO4+2NaOH