Cu→cuo→cucl2→cu (oh) 2→cuo→cuso4

составьте реакции

+3
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 05:35
    0
    1) Cu+O2=2CuO

    2) CuO+2HCl=CuCl2 + H2O

    3) CuCl2 + 2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    4) Cu (OH) 2 = CuO+H2O (при температуре)

    5) СuO+H2SO4 = CuSO4+H2O.