P - - > Mg3p2 - - > PH3 - - > P2O5 - - > H3PO4 - - > Na3PO4

p - - > P2O5

P2O5 - - > Na3PO4

+4
Ответы (1)
  1. 3 марта, 11:29
    0
    1) 2P+3Mg=Mg3P2

    2) Mg3P2+6HOH=3Mg (OH) 2+2PH3

    3) 2PH3+4O2=P2O5+3H2O

    4) P2O5+3H2O=2H3PO4

    5) H3PO4+3NaOH=Na3PO4+3H2O

    6) 4P+5O2=2P2O5

    7) P2O5+6NaOH=2Na3PO4+3H2O