Ba->BaO->BaSO4->BaCl2->AgCl->Cl2

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 12:21
    0
    Ba+O2=BaO

    BaO+H2So4=BaSo4+H20

    BaSo4+HCl=BaCl2+H2So4

    BaCl2+Ag=AgCl+Ba (не уверенна)

    AgCl = (при температуре и катализаторе) = Ag+Cl2