C-CO-Co2-k2co3-CaCO3-Ca (HCO3) - CaCO3

+4
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 11:33
    0
    1) 2 С+O2=2CO

    2) 2CO+O2=CO2

    3) 2KOH+CO2=>K2CO3+H2O

    4) K2CO3 + CaCl2=CaCO3 + 2KCl

    5) СаСО3 + СО2 + Н2 О = Са (НСО3) 2.

    6) Са (НСО3) 2. = СаСО3 + СО2 + Н2 О