S → H2S → SO2 → Na2SO3 → Na2SO4

+3
Ответы (2)
  1. 6 июня, 09:38
    0
    1. Н2.

    2. О2.

    3. Na2O.

    4. O2.
  2. 6 июня, 11:13
    0
    1) S + H2 = H2S

    2) 2H2S + 3O2 = 2SO2 (газ) + 2H2O

    3) SO2 + Na2O = Na2SO3

    4) Na2SO3 + H2SO4 = Na2SO4 + SO2 (газ) + H2O