1. Осуществить цепочку превращений. Ва→ВаО →Ва (ОН) 2 →ВаСl2 →BaSO4

+4
Ответы (1)
  1. 23 мая, 00:14
    0
    2Ba+O2=2BaO

    BaO+H2O=Ba (OH) 2

    Ba (OH) 2+2HCl=BaCl2+2H2O

    BaCl2+H2SO4=BaSO4+2HCl