CuSo4 + Ag =

CuSo4 + Ba (OH) 2 =

CuSo4 + Fe2O3 =

CuSo4 + BaCl2 =

+4
Ответы (2)
  1. 20 января, 17:12
    0
    CuSo4 + Ag = не идет

    CuSo4 + Ba (OH) 2 = Сu (OH) 2 + BaSO4

    CuSo4 + Fe2O3 = не идет

    CuSo4 + BaCl2 = СuCl2 + BaSO4
  2. 20 января, 20:09
    0
    CuSO4 + Ag = не идет

    CuSO4 + Ba (OH) 2 = Cu (OH) 2 + BaSO4

    CuSO4 + Fe203 wtf?

    CuSO4 + BaCl2 = CuCl2 + BaSO4